BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9342026
nr 934 2026
Ljusstakar
Ett par, tenn, Sengustavianska 1817, höjd: 21
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 12 januari 2015
kl 20:05:56
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn